Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení utkání Jokerit - Hostivař

1. 10. 2008

Mladší dorost - Chrudim pro nás byla soupeřem z jiné planety!

autor: Ondřej Novák           vloženo: 29.09.2008

Naše mladší dorostence čekal letošní první výjezd. Nemoci a další okolnosti zapříčinily to, že jsme do dalekého Heřmanova Městce odjeli pouze s osmi hráči do pole a gólmanem Majerníčkem. Nečekané patálie s dopravou jsme vyřešili rozdělením kádru na dvě poloviny, takže jedna část se vydala na východ automobilem a druhá cestovala vláčkem!

Čtveřice hráčů spolu s trenérem Novákem vyrážela z Hlavního nádraží už v 6,38 ráno. Obligátní starosti přišly díky zaspání útočníka Lupače, který ale nakonec odjezd vlaku stihl díky svému tatínkovi, který hravě překonal traťový rekord Letňany-Hlavák! Nakonec jsme uvítali ranní čas a nepřítomnost policistů na perónu, kde polosvlečený Albert Lupač pohoršoval ostatní cestující. Nakonec jsme ale zdárně nasedli do vlaku a vydali se na cestu nejdříve do Přelouče, kde se nás v husté mlze neúspěšně pokusil srazit rychlík z Pardubic, a posléze do již nedalekého Heřmanova Městce...

K utkáním samotným se netřeba podrobně rozepisovat. Náš oslabený celek s řadou nováčků v kádru už od úvodních vteřin nestíhal nastavenému tempu početně bohatému týmu domácích a jen díky výbornému Majerníčkovi držel bezbrankový stav až do poloviny šesté minuty! V úvodní části dal soupeř z dvaceti střel nakonec 4 branky a v dalších třetinách je nemilosrdně hodlal rozmnožit. Jako první ovšem přišla na řadu naše jediná víkendová trefa, protože v nabídnuté přesilovce se z ojedinělé akce po nahrávce již oblečeného Lupače, trefil Tomáš Skřivan. Ve druhé části pak ještě přidal tři branky soupeř a vedl 7:1. Ve třetí části jsme sice dovolili našemu soupeři vystřelit "jen" 16x, ale sedmkrát se z toho radoval z branky, takže po vysokém vítězství 14:1 získal tři body do ligové tabulky.

Ve druhém utkání se už naši hráči posilněni o výborný gulášek pani Sklářové střelecky neprosadili. Soupeř naopak trestal vždy slepenými góly a nakonec dokráčel k další vysoké výhře 8:0, kterou ovšem při herním rozdílu obou mužstev považujeme za sympatickou.

"Tým Chrudimi mě skutečně hodně překvapil svou vyspělou hrou. V jejich týmu je ještě mnoho mladých hráčů, ale rozehrávku mají brilantně secvičenou, když si útočníci chodí pro míček až hluboko do středního pásma a pak rychlou souhrou vnikají do pásma útočného. Stejně tak podobné rotování hráčů jsem ještě asi u žádného týmu v Národní lize této kategorie neviděl. Chrudim má prostě skvělý celek a my jsme na ně rozhodně neměli. Přesto myslím, že jsme si v utkání nacvičili spousty obranných prvků, které se nám do budoucna hodí. Naši kluci to ale dnes měli kvůli nízkému počtu hráčů hodně těžké, a proto sem rád, že se snažili až do samotného konce. Myslím, že to rozhodně neodflákli a v rámci svých sil dělali vše proto, aby dostali co nejméně branek. Pochválit musím i brankáře Adama Majerníčka, který pochytal spousty výborných šancí herně vyspělého soupeře", řekl po příjezdu do Prahy trenér mladšího dorostu, Ondřej Novák!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář