Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jokerit uspěl v baráži o extraligu

3. 6. 2009

Oba východočeští zástupci v baráži o Extraligu dorostu uspěli

Baráž o EX dorostu - Jak TJ Lokomotiva Česká Třebová ve starším dorostu, tak i HBC Jokerit Chrudim v dorostu mladším, uspěli v baráži o Extraligu dorostu na novou sezónu. Zatímco Lokomotiva mohla využít domácího prostředí, Jokerit vyrazil za postupem do Vsetína. Oba naši zástupci tak získali práva na nadcházející ročník Extraligy mládeže a mohou tak doplnit dnes již ustálené duo Alfa Pardubice - OEZ Testa Letohrad.

Českotřebovští kohouti rozhodli v duelu s Opavou

Předposlední celek extraligové tabulky SK Pedagog České Budějovice odmítl pořadatelství a nakonec i účast na baráži o Extraligu staršího dorostu a tak nabídnuté pořadatelské příležitosti se chopila Česká Třebová a svou "domácí" misi zvládla. V důležitém zahajovacím střetnutí dokázala porazit Kladno 6:4 a ačkoliv podlehla v sobotním podvečeru Sudoměřicím, měla vše ve svých rukou na závěr turnaje. Ostatní výsledky totiž určily, že v případě vítězství se domácí po titulu z východočeské NHbL mohou radovat i z postupu. Jejich poslední soupeř Opava totiž po úvodním hracím dnu měla na svém kontě dvě porážky a hrozivé skóre 0:10. Cestu východočechům však velice znepříjemnila. Bojovníci s kohoutem na hrudi však svého severomoravského soupeře udolali 5:4 a práva na naši nejvyšší dorosteneckou soutěž nakonec i získali.

Vsetín byl v baráži suverénní, Jokerit však přes Pedagog České Budějovice dokázal přejít

Kategorie mladšího dorostu byla značně ochuzena o účastníky a vzhledem k výkonnosti Vsetína měla i jednoznačného favorita. Vsetín svou roli do puntíku splnil a postoupil z první příčky. Chrudim po úvodní porážce právě s valašským celkem 1:6 vsadila vše na duel s jihočechy. Českobudějovický Pedagog byl nepříjemným soupeřem, ale po výsledku 3:1 se radovali chrudimští. Pak již jen očekávali potvrzení vsetínských kvalit, což se po výsledku 11:1 potvrdilo a i druhý východočeský zástupce mohl slavit úspěch v podobě zisku práv na Extraligu MD pro sezónu 2009-2010.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář