Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jokerit postoupil do extraligy

3. 6. 2009

Jokerit postoupil do extraligy, hrát ji ale nebude

Vsetín/Chrudim - Mladší dorostenci hokejbalového Jokeritu Chrudim dotáhli vydařenou sezonu do úspěšného konce a v baráži si z druhého místa zajistili postup do extraligy! Tu ale pravděpodobně hrát nebudou… 

Tým starších žáků Jokeritu Chrudim.
Tým starších žáků Jokeritu Chrudim.
Autor: Radek Pecina

Původně se měla baráže zúčastnit čtyři mužstva - předposlední tým extraligy HBC Vsetín (poslední Ústí nad Labem sestupuje rovnou) a tři vítězové Národních lig. Krupka ani její náhradník Litoměřice ale neměly o účast a případný postup zájem, a tak se systémem každý s každým utkal o dvě postupová místa pouze trojlístek.

Pořádající Vsetín, který se navíc posílil o několik hokejistů včetně syna známého valašského obránce Alexeje Jaškina Dmitrije (hraje nyní velký hokej v dorostu Slavie) neponechal nic náhodě a bezpečně tuto baráž vyhrál. Chrudimští si to tak rozdali o druhé postupové místo s Českými Budějovicemi, a po velkém boji se nakonec mohli radovat z postupu.


Jokerit Chrudim – HBC Vsetín 1:6 (0:1, 1:3, 0:2).

Branka: Holub. Velmi pěkné, a přestože tomu výsledek nenapovídá, i celkem vyrovnané utkání. Vsetín se ujal vedení v 7. minutě, po 35 vteřinách druhé třetiny ale Holub v přesilové hře vyrovnal na 1:1.

Východočeši předváděli parádní hokejbal, neproměnili však několik vyložených tutovek (jen jejich nejlepší kanonýr Slavík asi pět) a naopak v týmu vítězů se rozstřílel Jaškin (2 góly + 2 nahrávky) se Škabrahou (3+1). Chrudimi k obratu nepomohlo ani prostřídání gólmanů.


Jokerit Chrudim – Pedagog Č. Budějovice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).

Branky: Bureš 2, Kleprlík. Skóre otevřel v 9. minutě v přesilové hře Bureš přesnou tečí Gabrielovy rány od modré. Ve 21. minutě sice vyrovnal Koltán, ale hned za tři minuty vrátil Chrudimi vedení bezchybným provedením sólového nájezdu Kleprlík.

V hodně nervózním závěru, ve kterém nechyběla ani po brutálním zákroku na brankáře Novelinku pravá kanadská bitka, dospělo utkání k power play Jihočechů, při kterém pečetil vítězství, a tím i postup do extraligy, do prázdné branky Bureš. Sestava Jokeritu: P. Novelinka, Regent – Bureš, Trojek, Šmíd, Pecina – Slavík, Holub, Gabriel st. – Mudroch, Böhm, Kleprlík – Vaško, L. Novelinka, Myška.


Zbývající výsledek: Vsetín - Č. Budějovice 11:1.
 

Vladimír Gabriel, trenér:

„Kluci zaslouží absolutorium, a to nejen za tuto baráž, ale za celou sezonu, v níž jsme vlastně vyhráli všechno, čeho jsme se zúčastnili – základní dlouhodobou část, play off a teď i postup do extraligy. Je to opravdu vynikající mužstvo. Bohužel musím konstatovat, že nejvyšší českou soutěž zřejmě v příští sezoně hrát z několika důvodů nebudeme. Vyzdvihl bych tři největší. Prvním jsou finance. Nejsme tak bohatý klub, abychom si mohli dovolit jezdit na zápasy po celé republice. Druhým je generační výměna týmu. Většina hráčů přestupuje do staršího dorostu a my je nemáme kým nahradit, prostě nejsou lidi. A za třetí nemáme vlastní hřiště. Domácí zápasy musíme hrát v Heřmanově Městci, tím nám scházejí mladí hráči – žáci, nemohly se dělat nábory a podobně. Je to pro Chrudim, a zejména pro nás jako Jokerit škoda, ale nedá se nic dělat. Talent některých špičkových hráčů budeme řešit alespoň tak, že budou mít střídavý start v extralize za DDM Alfa Pardubice.“

Úspěšnou sezonu zakončí mladší dorostenci Jokeritu dvěma turnaji, hned tuto sobotu v Praze Hostivaři a před prázdninami ve Svítkově.

RADEK PECINA

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář