Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení podzimu 2008 v Chrudimském deníku

29. 12. 2008

V Jokeritu se projevuje generační výměna

Chrudim - Pro hokejbalisty místního Jokeritu skončila polovina sezony až v prosinci. A bilancování podzimu vyznělo ze dvou týmů, které ještě v Chrudimi po oficiálním uzavření jejich hřiště zůstaly, podstatně lépe pro mladší dorostence, kteří bojují o příčky nejvyšší. U jejich starších „spolubojovníků“ je situace podstatně horší, naplno se zde projevuje generační výměna.

 

Muži hrají v letošním ročníku 1. oblastní hokejbalovou ligu – divizi Východ a vůbec se jim nedaří. Z šestičlenného pole jsou poslední, když se v 11 zápasech mohli radovat z vítězství jen dvakrát! K tomu si ještě připsali dvě porážky v nastaveném čase, ale jinak nic. Na vedoucí Olympii Hradec Králové ztrácejí propastných 17 bodů. S pouhými osmi bodíky tak uzavírají tabulku a ani skóre 25:46 není příliš přívětivé. Jen dva střelci dokázali vstřelit více jak dvě branky (Dyntar 5 a Hořeňovský 3). Tým se potýká s nedostatkem hráčů, vypomáhat musejí i mladší dorostenci, což je na hře hodně znát.

Podstatně lépe je na tom chrudimská omladina. Ta hraje hokejbalovou ligu mladšího dorostu skupiny Střed a do předposledního dvoukola vedla celou soutěž. Pak ale přišly dvě domácí porážky s Habešovnou Kladno a pád na druhou příčku, právě za svého přemožitele. I tak je ale jejich bilance vynikající. Ve dvaceti zápasech si připsali 16 tříbodových vítězství a jedno dvoubodové za výhru na nájezdy. Jen třikrát pak odešli ze hřiště se sklopenou hlavou, bohužel pokaždé s výše zmíněnou Habešovnou. Skóre mají mladíci také famózní, 98:31. Připsali si i několik dvouciferných výher, z nichž nejvíce vyniká rozstřílení Hostivaře „doma“ v Heřmanově Městci, kde hrají Chrudimští své zápasy, 14:1, nebo výhra v Ďáblicích 12:2. Proto se ani nelze divit, že hned devět hráčů vstřelilo v podzimní části soutěže minimálně šest branek, přičemž klubovou střeleckou tabulku vede s devíti přesnými zásahy Pavel Mudroch. A také úspěšnost zásahů gólmanské jedničky Petra Novelinky je s číslem 97,18 % unikátní.

Sezónu zhodnotil trenér mladších dorostenců Vladimír Gabriel: „Musím kluky pochválit za přístup k zápasům i tréninkům. Je na nich vidět, že je hokejbal opravdu baví, což dokazují přímo na hřišti třeba tím, že nevypouští žádné utkání. Nejen se silnými soupeři, ale i s těmi relativně slabšími se drželi stanovené taktiky. Měli jsme výborné nástupy do zápasů, hodně střetnutí jsme rozhodli již v první třetině, ale zároveň jsme hráli i bezvadně odzadu, což se projevilo třeba tím, že jsme dostali za celý podzim nejméně branek ze všech týmů. Kluci určitě mají na to potrápit i vedoucí Habešovnu, protože bohužel ani v jednom ze čtyř vzájemných střetnutí jsme proti ní nebyli z různých důvodů kompletní. Teď nás čekají dvakrát týdně tréninky v hale, ale samozřejmě, pokud to počasí dovolí, budeme chodit i ven. Jarní část sezony totiž začíná již poslední víkend v únoru a my bychom chtěli minimálně udržet druhou příčku v tabulce, což by nám zaručovalo přímý postup do semifinále play off. Pak se uvidí.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář